Mobil Menü

İktisat Fakültemizde “Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları” 26 Aralık 2016

Üniversitemizde engelli öğrencilerin eğitim almasına ilişkin hangi hizmetlerin sunulduğunu konuşmak ve tartışmak amacıyla Üniversitemiz eğitim birimlerinde “Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları” düzenlenmektedir.

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Birim Temsilcileri ile planlanan Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları 23 Aralık 2016 Cuma günü İktisat Fakültesi'nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte Hitit Üniversitesi İktisat Fakültesi Engelli Öğrenci Birim Temsilcisi Araş. Gör. Kübra Müge ÇAKARÖZ, engellilik farkındalığı hakkında bir sunum yaparak, üniversitemizin engelli öğrencilerimize/ bireylere karşı olan sorumlulukları hakkında bilgiler verdi.  Araş. Gör. ÇAKARÖZ konuşmasında, toplumdaki yanlış algılayışların engellilere nasıl güçlükler yaşattığını,  engellilerin yaşamını kolaylaştırmada insan hakları temelli bir yaklaşımın izlenmesi gerektiğini ve eşit bir yaşamı uygulamaya geçirmekle engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatının kolaylaşacağına da dikkat çekti.  

Katılımlarından dolayı İktisat Fakültemizin değerli akademik, idari personeli ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

İlgili Fotoğraflar